1050 Rocznica Chrztu Polski

19 czerwca 2016r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Klimontowie został przedstawiony krótki montaż artystyczny upamiętniający 1050 rocznicy Chrztu Polski. Program artystyczny został przygotowany we współpracy Przedszkola Sióstr Imienia Jezus   z Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Klimontowie dla społeczności lokalnej. Mieszkańcy naszej gminy mieli okazji obejrzeć tańce narodowe w wykonaniu przedszkolaków oraz program artystyczny zaprezentowany przez młodzież gimnazjalną. Zadanie zostało dofinansowane ze środków Urzędu Marszałkowskiego w  ramach projektu, którego realizatorem był Dom Zakonny Zgromadzenia Sióstr Imienia Jezus w Klimontowie.