226 ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

W tym roku obchodziliśmy 226 rocznicę uchwalenia konstytucji 3 maja. Uczniowie naszej szkoły przedstawili inscenizację słowno-muzyczną na uroczystościach gminnych, które odbyły się pod Pomnikiem Powstańców Styczniowych. Szkołę reprezentował również poczet sztandarowy, a wiązanki kwiatów pod pomnikami złożyli przedstawiciele uczniów/ szkoły. Na uroczystościach, oprócz władz gminnych z panem wójtem Markiem Goździewskim na czele, zjawili się także przedstawiciele partii Prawa i Sprawiedliwości: Pan senator Jarosław Rusiecki oraz poseł na sejm RP Pan Marek Kwitek. Na zakończenie strażacy, poczty sztandarowe i delegacje przeszły uroczyście ulicami Klimontowa. Kontynuacją uroczystości rocznicowych było przedstawienie przez uczniów, realizujących projekt edukacyjny klas drugich, inscenizacji w szkole, 4 maja, dla Dyrekcji, nauczyciel, pracowników oraz wszystkich uczniów.  Nad wszystkim czuwała P. Barbara Bień wraz z P. Dorotą Kwapińską. Za oprawę muzyczną zaś odpowiadała P. Iwona Stolińska.

Uczniowie realizujący projekt:

Alicja Dziuba