AKCJA SPRZĄTANIA ŚWIATA

AKCJA SPRZĄTANIA ŚWIATA Podaj dalej………Drugie życie odpadów Dnia 17.09.2016 uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w ogólnopolskiej Akcji „Sprzątanie świata” – 2016r pod hasłem: Podaj dalej… Drugie życie odpadów. Głównym celem było podniesienie wśród uczniów świadomości ekologicznej i zaangażowanie w sprawy ochrony naturalnego środowiska. Młodzież naszej szkoły wyposażona w worki i rękawice wyruszyła na pieszą wycieczkę nad zalew w Szymanowicach, gdzie   po drodze  zbierała śmieci. Po dotarciu nad zalew, uporządkowała okolice kąpieliska i przystanku autobusowego. Po  skończonej pracy wszyscy uczestnicy  Akcji  „Sprzątania świata” zostali poczęstowani „małym co nieco”. Akcja przebiegała sprawnie, sprzątanie miało nie tylko charakter ciężkiej pracy, ale także wspaniałej zabawy. Mamy wielką nadzieję, że tego typu akcje zaowocuje chęcią codziennego dbania o środowisko i udowodnić, że są niezwykle pożytecznym narzędziem w procesie edukacji młodego pokolenia.W Akcji „Sprzątanie świata”- 2016r  wzięło udział 32 uczniów z Naszej Szkoły, wykorzystano wszystkie worki na odpady, które zostały zabrane przez pracowników  Urzędu  Gminy. Kocham, lubił, szanuję – nie śmiecę! Do zobaczenia za rok!!!

Koordynatorzy: Joanna Bednarska

Agnieszka Kwiecień

Katarzyna Korycińska

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *