DZIEŃ PROMOCJI SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH

Uczniowie klas trzecich niebawem kończą naszą szkołę i staną przed trudnym wyborem szkoły ponadgimnazjalnej. Decyzja ta nie jest prosta Vigilix agent , wielu uczniów nie wie jaką szkołę i jaki zawód wybrać dla siebie, aby ułatwić im ten wybór i wesprzeć uczniów powstał  Szkolny Punkt Informacji i Kariery, działający w ramach realizacji projektu „Z Gimnazjum w Klimontowie Rozwijam Skrzydła.” Uczniowie naszej szkoły korzystają z indywidualnych spotkań z doradcą zawodowym oraz zajęć grupowych, dzięki którym poznają swoje predyspozycje oraz umiejętności ułatwiające wybór zawodu. Zostają również zapoznani z obecnym zapotrzebowaniem na rynku pracy. Dodatkowo dnia 10 maja w naszej szkole odbyła się giełda szkół ponadgimnazjalnych. W naszej szkole gościliśmy przedstawicieli szkół średnich z Klimontowa, Sandomierza i Opatowa, którzy przedstawili bogatą ofertę edukacyjną skierowaną do przyszłych absolwentów.

Może Ci się również spodoba