KREATYWNA ŚWIETLICA

Celem działalności świetlicy szkolnej jest przede wszystkim zapewnienie opieki uczniom przed zajęciami lekcyjnymi i po ich zakończeniu w bezpiecznym i miłym otoczeniu. Stwarza warunki do wypoczynku, relaksu, zjedzenia posiłku i odrabiania prac domowych. Wychowawcy świetlicy organizują również zajęcia dla klas, które z powodu nieobecności nauczyciela nie mają wybranego przedmiotu. Podczas takich właśnie zajęć zastępczych świetlica realizuje szkolny program profilaktyczny, ale to nie wszystko. Świetlica  Gimnzjum im. Papieża Jana Pawła II w Klimontowie to miejsce przyjazne uczniowi, w którym można fajnie spędzić czas. Na przerwach  wypijesz pyszną herbatę, rozegrasz partyjkę szachów, a jeśli nie umiesz  grać w szachy możesz się nauczyć w ,,Klubie szachowym” lub zagrać w inną interesującą cię grę. Kto lubi tańczyć może uczęszczać na zajęcia zespołu szkolnych cheerladerek, który również działa przy świetlicy szkolnej i często swoimi występami uświetnia szkolne imprezy. Świetlica dba również o propagowanie zdrowego stylu życia, organizując warsztaty kulinarne, podczas których przygotowane zostało zdrowe śniadanie dla wszystkich uczniów, pracowników i przybyłych rodziców. Pouczające było spotkanie uczniów i rodziców z dietetykiem. Bardzo ciekawe były zajęcia pod hasłem ,,Podróże kulinarne” podczas, których uczniowie przygotowali pyszną pizzę. Jak nazwa wskazuje odwiedziliśmy w ten sposób Włochy. W najbliższym czasie wybieramy się do Francji, być może na pyszne croissanty. Na zajęciach świetlicowych uczniowie rozwijają swoje zainteresowania manualne: wykonując kwiaty techniką origami, przygotowując kartki świąteczne z najlepszymi życzeniami dla instytucji i przyjaciół naszej szkoły, a ostatnio do kartek dołączone zostały mydełka zapachowe własnoręcznie wykonane przez naszych uczniów. Świetlica jest także organizatorem imprez szkolnych: andrzejek, czy walentynek, które cieszą się dużym zainteresowaniem uczniów naszej szkoły. Największym przedsięwzięciem, którego koordynatorem jest świetlica i biblioteka szkolna jest zorganizowanie Happeningu ,, Bezpieczna szkoła”. Jest to wydarzenie podsumowujące pracę profilaktyczną szkoły i odbywa się w Dzień Dziecka, a do udziału zaproszone są wszystkie szkoły z terenu naszej Gminy. Wychowawcy świetlicy, często pomagają uczniom rozwiązać nurtujące ich problemy: chętnie wysłuchają, wesprą, pocieszą. Po to w końcu tu jesteśmy.

Wychowawcy świetlicy