,,MISTRZ SUDOKU ZIEMI SANDOMIERSKIEJ’’ – VII edycja

16 marca 2017 roku odbył się w Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Klimontowie

POWIATOWY  KONKURS  SUDOKU

,, MISTRZ SUDOKU ZIEMI SANDOMIERSKIEJ’’ – VII EDYCJA

dla uczniów gimnazjum z powiatu sandomierskiego.

Sudoku rozwija umysł i logiczne myślenie, czyli coś, co ma każdy z nas. Konkurs ma na celu popularyzację łamigłówek liczbowych wśród młodzieży szkolnej, rozwijanie logicznego myślenia, przewidywania, dostrzegania związków pomiędzy poszczególnymi etapami rozumowania.

Patronat honorowy nad konkursem objęli:

– Świętokrzyski Kurator Oświaty –  Pan Kazimierz Mądzik

– Wójt Gminy Klimontów Pan Marek Goździewski

– Dyrektor Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Klimontowie Pani Barbara Bilska

W konkursie wzięło udział 18 uczniów ze  szkół:

Gimnazjum nr 1 im. Jana Długosza w Sandomierzu

Gimnazjum w Publicznym Zespole Szkół im. Św. Jana Pawła II w Łoniowie

Publiczne Gimnazjum im. Ziemi Dwikoskiej w Dwikozach

Publiczne Gimnazjum w Zespole Placówek Oświatowych w Chobrzanach

Publiczny Zespół Szkół im. Oddziału Partyzanckiego „Jędrusie” w Sulisławicach

Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Klimontowie

Nad przebiegiem konkursu czuwa komisja konkursowa w składzie:

1.Pani Edyta Lesiak Nawrocka-przewodnicząca komisji

2.Pani Jadwiga Gawlik

3. Pan Marcin Śledź

Każdy zawodnik otrzymał  trzy diagramy sudoku. Rozwiązanie polegało  na umieszczeniu w każdym wierszu, każdej kolumnie i każdym z dziewięciu mniejszych kwadratów wszystkich cyfr od 1 do 9.

Mistrzem Sudoku Ziemi Sandomierskiej została osoba, która poprawnie wykonała to zadanie w jak najkrótszym czasie.

Mistrzem Sudoku Ziemi Sandomierskiej została Małgorzata Wrona  uczennica z Publicznego Zespółu Szkół im. Oddziału Partyzanckiego „Jędrusie” w Sulisławicach

Wyróżnienia  otrzymali:

– Eliza Lasota uczennica z Publicznego Gimnazjum im. Ziemi Dwikoskiej w Dwikozach

– Krystian Słowikowski uczeń z Publicznego Gimnazjum im. Ziemi Dwikoskiej w Dwikozach

– Maciej Czerepak uczeń z Publicznego Gimnazjum w Zespole Placówek Oświatowych w Chobrzanach

– Jowita Jońca uczennica z Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Klimontowie

– Paweł Mazurkiewicz uczeń z Publicznego Gimnazjum im. Ziemi Dwikoskiej w Dwikozach.

Mistrz Sudoku Ziemi Sandomierskiej otrzymał wiele cennych nagród ufundowanych przez

Wójta  Gminy Klimontów , Dyrektor Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Klimontowie oraz Dyrektora Publicznej Gminnej Biblioteki w Klimontowie. Wszyscy uczestnicy konkursu dostali pamiątkowe dyplomy i upominki.

Czas oczekiwania na wyniki, umiliły uczestnikom artystyczne występy uczniów z Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Klimontowie . Goście mogli obejrzeć szkołę oraz nawiązać nowe znajomości z innymi uczniami.

Za organizacje odpowiedzialne były Panie:, Barbara Bzdyra , Katarzyna Korycińska oraz pani Bożena Chłodnicka.

Nagrody ufundowali:

Wójt Gminy Klimontów, Dyrektor Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Klimontowie, Dyrektor Publicznej Gminnej Biblioteki w Klimontowie oraz Piekarnia – cukiernia Państwa Janiny  i  Leszka Skibińskich.

Wszystkich chętnych  zapraszamy na VIII edycję „Mistrza Sudoku Ziemi Sandomierskiej’ w przyszłym roku!