1. września 2016 roku uczniowie Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Klimontowie rozpoczęli kolejny rok szkolny 2016/2017. Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 800 mszą św. w kościele parafialnym pw. Świętego Józefa. Po mszy św. wszyscy uczniowie wraz z rodzicami oraz nauczycielami udali się na teren szkoły gdzie Pani Dyrektor Barbara Bilska bardzo  serdecznie powitała wszystkich zgromadzonych. Następnie przedstawiła nowych uczniów oraz życzyła wszystkim sumienności  w wywiązywaniu się z obowiązków szkolnych i jak najlepszych wyników w nauce. Minutą ciszy uczciliśmy również 77. rocznicę wybuchu II Wojny światowej. Po części oficjalnej w salach lekcyjnych spotkali się wychowawcy wraz ze swoimi podopiecznymi, aby przedstawić im plan zajęć i przekazać najważniejsze informacje dotyczące pracy szkoły.