UROCZYSTOŚCI ROCZNICOWE BITWY POD KONARAMI

21 maja odbyły się uroczystości rocznicowe upamiętniające Bitwę pod Konarami z 1915 roku. Pierwszym punktem uroczystości była inscenizacja pt. „Śladami Bohaterów – Legiony Polskie w Konarach” w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Bitwy pod Konarami w Konarach. Następnie została odprawiona uroczysta Msza Święta Polowa. Po nabożeństwie wszyscy uczestnicy odśpiewali Hymn Państwowy, a Wójt Gminy Klimontów Pan Marek Goździewski przywitał uczestników i wygłosił okolicznościowe przemówienie. Po tym przemówieniu głos zabrał poseł na Sejm Rzeczypospolitej Pan Marek Kwitek. Kolejnym punktem uroczystości było złożenie wiązanek przy obelisku upamiętniającym wydarzenia Bitwy pod Konarami. Przedstawiciele uczniów naszej szkoły złożyli wiązankę pod pomnikiem. Część oficjalną uroczystości zakończyła Salwa Honorowa. W uroczystości naszą szkołę godnie reprezentował poczet sztandarowy.

 

Może Ci się również spodoba