WYCIECZKA DO LUBLINA

Dnia 16 grudnia uczniowie naszego  gimnazjum – 46 osób  wraz z opiekunami: Katarzyna Korycińska, Joanna Bednarska, Monika Sudy oraz Mirosławem Chmielem  wybrało się na wycieczkę do Lublina. Celem były pokazy chemiczne na wydziale chemii Uniwersytetu Marii Skłodowskiej-Curie oraz lekcje muzealne z historii na Zamku  Lubelskim.

Na UMCS-ie uczniowie nie tylko z zainteresowaniem oglądali ciekawe doświadczenia chemiczne, ale także brali w nich udział.  Można było pobawić się kolorową chemią, narysować bombki choinkowe lub zrobić je za pomocą odczynników chemicznych. Wykładowcy prezentowali doświadczenia, które kończyły się efektywnymi wybuchami. Można było zobaczyć erupcję wulkanu czy też powtórzyć właściwości otrzymywanych gazów.

Na Zamku Lubelskim uczniowie uczestniczyli w dwóch lekcjach muzealnych:  „ Jak ubierano się w dawnej Polsce” oraz  „Królowie na zamku”. Oprócz powtórzenia zagadnień uczniowie mieli „żywe lekcje historii”: ubierali się w stroje szlacheckie, układali puzzle oraz uzupełniali otrzymane karty pracy, które sprawdziły poziom nabytej wiedzy.

Pełni wrażeń i  nowych wiadomości późnym wieczorem wrócili?my szczęśliwi  do domu.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *