Wycieczka do Ojcowa

Dnia 13 czerwca 2016 roku uczniowie klas I-III wraz z  opiekunami wyruszyli na wycieczkę krajoznawczą do Ojcowa i jego okolic. Celem wyjazdu było poznanie krajobrazu i zabytków Ojcowa oraz zwiedzenie Ojcowskiego Parku Narodowego.

Wyjazd rozpoczął się o 520. Już od początku pogoda i humory wszystkim dopisywały. Uczniowie klas III umilali wszystkim podróż śpiewem i wyśmienitymi humorami.
Pierwszym celem wycieczki było Muzeum Przyrodnicze. Najpierw uczniowie zobaczyli film w projekcji 3D, który wyjaśniał kształtowanie się Ojcowskiego Parku Narodowego w przeciągu miliardów lat. W dalszej części głos pani Krystyny Czubówny oprowadzał uczniów po różnych salach, w których mogli podziwiać roślinność, zwierzęta i skały znajdujące się w Parku.

Po godzinnym pobycie w muzeum uczniowie udali się na sześciokilometrowy spacer do Jaskini Łokietka. Uczniowie mogli podziwiać wspaniałe stalagmity i stalaktyty. Młodzież dowiedziała się także o historii i legendach związanych z tą Jaskinią.

Następnie niebieskim szlakiem wszyscy udali się do Jaskini Ciemnej. Wszyscy mieli okazję zobaczyć tam kilka nietoperzy i pająki. Po jaskini chodziliśmy mając do dyspozycji światło latarek i świece.

Następnie przechodziliśmy przez Bramę skalną zwaną Bramą Krakowską, po czym Przewodnik zaprowadził nas do źródełka miłości. Według legendy woda ze źródełka ma sprawić, że każdy kto zostanie ochlapany szczęśliwie się zakocha.

W trakcie wędrówki wszyscy podziwiali malowniczą Dolinę Prądnika wraz z ostańcami skalnymi o charakterystycznych kształtach i nazwach. Następnie zwiedziliśmy ruiny zamku w Ojcowie.

Ostatnim celem wędrówki był zamek w  Pieskowej Skały. Po drodze uczniowie mieli możliwość podziwiania Maczugi Herkulesa. Oprócz tego zwiedzili dziedziniec zamku oraz jeden z bastionów zamku. Mieli także możliwość podziwiania ogrodu renesansowego typu włoskiego. Przewodnik opowiadał o historii zamku, jego właścicielach, uczniowie usłyszeli wiele legend związanych z tym miejscem, dowiedzieli się także, o filmach jakie zostały kręcone na zamku lub w jego pobliżu.

W czasie wycieczki nie zabrakło żartów, śmiechu i dobrego humoru. Wyjazd bardzo podobał się uczniom, wrócili zmęczeni, ale jednocześnie zadowoleni i szczęśliwi.

 

 

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *