Wyjazd do Energetycznego Centrum Nauki Kieleckiego Parku Technologicznego

19 maja 2017 r. w ramach projektu ” Z Gimnazjum w Klimontowie Rozwijam Skrzydła”, który jest współfinansowany przez Europejski Fundusz Społeczny, odbyła się wycieczka do Energetycznego Centrum Nauki Kieleckiego Parku Technologicznego. W wycieczce wzięło udział 31 uczestników projektu. Wizytę rozpoczęła prezentacja dotycząca Kieleckiego Parku Technologicznego – „KPT tu wspieramy biznes”, nasi uczniowie wzięli udział w lekcji „Co to znaczy być przedsiębiorczym?”. W ramach wizyty uczniowie zwiedzili oraz zapoznali się z zasadami funkcjonowania Centrum ICT, Biblioteki Materiałowej, Centrum Fashion Design, Centrum Druku 3D. Młodzież obejrzała również widowisko popularnonaukowe z użyciem suchego lodu, w którym wyjaśnione zostały zjawiska takie jak: interferencja światła, sublimacja oraz iryzacja. Dodatkową atrakcją dla uczniów były warsztaty „Enigma ludzkiego ciała, czyli DNA jako najstarszy kod świata” – w trakcie zajęć uczniowie poznali związki chemiczne, a przy pomocy doświadczenia wyizolowali DNA z owoców i warzyw. Dzięki zajęciom uczniowie potrafili wyjaśnić różnice pomiędzy informacją genetyczna a kodem genetycznym i   zbudowali trójwymiarowy model DNA – zupełnie jak prawdziwi naukowcy. Na zakończenie wizyty młodzież zwiedzała wystawę Energetycznego Centrum Nauki. Ekspozycja opowiada o energii i składa się z 28 interaktywnych stanowisk, przeznaczonych do samodzielnego eksperymentowania i zawiera trzy strefy wystawy: „Ogień i Ziemia”, „Powietrze i Woda” oraz „Człowiek” oraz obejrzeli krótką projekcję filmu o Energii w kinie 3D.

 

Może Ci się również spodoba